Sevil Mehdi

2011 yılında birkaç kitap yardımıyla hobi olarak bitkileri resmetmeye başladım, ardından Işık Güner’in birkaç günden oluşan bitki resme giriş mahiyetindeki atölye çalışmasına katıldım.

2014 yılında London Art College’de Botanical Painting içerikli online kursa katıldım ve üstün dereceyle mezun oldum.

2016 yılından beri aktif olarak “Resimli Türkiye Florası” projesinde çalışmaktayım. Yayınlanan 2. Ve 3. ciltte birçok resmim bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra eğitim atölyeleri düzenliyorum. Kişi ve kurumlar için sipariş üzerine resimler yapıyorum.

Zaman zaman yerel projelerde ve sergilerde yer alıyorum. Doğal olan ve kent yaşamında görülmesi pek mümkün olmayan bitkileri resmetmeyi tercih ediyorum.

Çalışmalarımı daha da profesyonel düzeyde ve dünya kalitesinde yapmak istediğimden 2018 yılında Royal Botanic Garden Edinburgh (Edinburg Kraliyet Botanik Bahçesi) Diploma in Botanical Illustration (Bilimsel Bitki İllustrasyonu) kursuna kabul edildim. 3 yıl süren bu eğitimi de üstün başarı payesiyle tamamladım.

Bu eğitim sürecinde yaşadığım yer olan Fethiye'nin doğal bitkilerini resmetmeyi amaç edindim ve "Fethiye'nin Doğal Bitkileri" projesini ve bölgenin ağaçlarını içeren "Likyanın Ağaçları" projesini oluşturdum. Bu projeleri diğer doğal türleri kapsayacak şekilde genişletmeyi hedefliyorum.

Her türlü talep soru ve önerileriniz için mail gönderebilirsiniz yada sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşabilirsiniz.